Aktywne siedzenie dla zdrowego kręgosłupa

26.10.2021

Obecnie coraz więcej dorosłych osób cierpi na ból kręgosłupa. Narzekamy na sztywność karku, bóle podczas wstawania z łóżka czy niemożność swobodnego wyprostowania się. Sięgamy po tabletki, maści i suplementy, które rzekomo mają nam pomóc. Niestety problem leży w naszych nawykach oraz trybie życia. Warto się temu przyjrzeć i wprowadzić pewne zmiany dobre dla naszego ciała, w myśl przysłowia "Jesteś tak stary jak Twój kręgosłup". Pomyśl w jakim stanie jest Twój kręgosłup, a my podpowiemy co możesz z tym zrobić.

Aktywne siedzenie

Większość dorosłych osób spędza długie godziny pracując przed komputerem. Korzystamy z niewygodnych i niedopasowanych foteli, które znacząco przyczyniają się do naszych problemów z kręgosłupem. Nie pomagamy sobie również brakiem aktywności fizycznej. Gdy już nie musimy skupiać się na obowiązkach, próbujemy zrelaksować się po całym dniu napięć. Problem w tym, że chwilowy odpoczynek na nic się tu nie zda. Życie to ciągły ruch, a ćwiczenia 3 razy w tygodniu po pracy to za mało, aby utrzymać swoje mięśnie na tyle mocne, aby mogły swobodnie udźwignąć cały ciężar ciała. A co Wy na to, aby być w ruchu przez cały dzień ?

Spójrzmy na dzieci, jak siedzą na podłodze. Nieustannie się wiercą, siedzą na różne sposoby, to po turecku, zaraz po japońsku, w przykucu lub jeszcze inaczej. Nierzadko i my je naśladujemy, gdy już możemy pozwolić sobie na swobodę! A gdyby tak spróbować wprowadzić właśnie takie siedzenie, pełne wiercenia, nie tylko w chwilach relaksu, ale i w pracy?

Krzesło do aktywnego siedzenia

Korzystanie z foteli biurowych nie jest korzystne dla naszego zdrowia, gdyż rozleniwia nasze mięśnie. Używamy gotowych podpórek, dzięki czemu nasze ciało czuje, że nie musi się angażować. Mięśnie się rozluźniają, a kręgosłup traci swoje oparcie i zaczyna się wykrzywiać. Taka sytuacja niestety wpływa na inne części naszego ciała. Narządy wewnętrzne stają się niedokrwione, a miednica przykurczona. By temu zaradzić, musimy wsłuchać się w faktyczne potrzeby naszego organizmu. Jedną z kluczowych kwestii, jeśli chodzi o ból kręgosłupa osób prowadzących siedzący tryb życia jest brak aktywności fizycznej.

By zaradzić problemom związanym z nawracającym bólem kręgosłupa, proponujemy tzw. aktywne siedzenie, jak na podłodze. Oznacza ono, że odpowiadamy na realne potrzeby naszych mięśni i kręgosłupa. I tu z pomocą przychodzi krzesło ortopedyczne Dragonfly do aktywnego siedzenia w rozciągających pozycjach. Przyjmujemy pozycje, które w danej chwili wydają się nam najbardziej komfortowe, a jednocześnie rozciągające napięte mięśnie kręgosłupa czy kończyn dolnych. Gdy przestają takie być, zmieniamy ułożenie ciała, szukając nowego sposobu na siedzenie. Wyobraź sobie, że nogi nie wiszą bezczynnie, a Ty nie jesteś zgarbiony. Po kilku godzinach ciało nadal jest rozluźnione, a Ty nie czujesz dawnej sztywności karku. Wstawanie może być przyjemne! Korzystając z siedziska dopasowanego do naszych potrzeb czujemy się swobodnie, nie przybieramy nienaturalnych pozycji i pomimo wielu godzin pracy wciąż jesteśmy zrelaksowani. Aktywne siedzenie angażuje mięśnie do pracy.

Ortopedyczne krzesło

Korzystając z krzesła ortopedycznego Dragonfly automatycznie wzmacniamy mięśnie pleców i brzucha. Rozluźniamy się, poprawiamy elastyczność ciała i stabilizujemy miednicę. Otwieramy również biodra, co na tradycyjnym fotelu jest praktycznie niemożliwe. To wygodne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w biurze czy domu. W zależności od tego, gdzie najczęściej pracujemy, warto postawić krzesło ortopedyczne. Możemy na nim siedzieć po turecku, po japońsku, z jedną nogą wiszącą, z dwiema wiszącymi, w przysiadzie czy kucając. Mamy wiele możliwości, a to, którą wybierzemy zależy tylko od tego, na co nasze ciało będzie miało akurat ochotę.

Aktywne siedzenie jest bardzo ważne. Łatwo możemy to sprawdzić, gdy swobodnie pracujemy w domu. Niejednokrotnie przesiadamy się, podwijamy nogi, przykucamy… Gdy nad czymś myślimy, stajemy się kreatywni, a nasze ciało nieświadomie temu odpowiada. Zupełnie nie zwracając na to uwagi wiercimy się, dbając o wygodę. Kreatywność sprawia, że jesteśmy w ruchu. A teraz wyobraź sobie, że swoją charyzmę możesz przenieść do biura. Praca nad projektem, raportem czy obszernym zamówieniem nie musi oznaczać wielu godzin na niewygodnym fotelu, ze sztywnym karkiem i bólem kręgosłupa. Wybierz aktywne siedzenie, a Twój kręgosłup i biodra szybko Ci podziękują.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl