Dlaczego inaczej?

12.12.2020

Ostatnio zastanawialiśmy się dlaczego zaczęliśmy produkować krzesło ortopedyczne Dragonfly. Na początkowo miało ono być tylko dla naszego użytku, żeby poradzić sobie z nawracającym bólem pleców. Bardzo lubimy robić różne rzeczy w wolnych chwilach, zaprojektowanie własnej kuchni drewnianej czy kanapy boho z materacem futonowym to dla nas nie problem. Dlatego pomysł na zrobienie krzesła do siedzenia w niskich pozycjach bardzo nam się spodobał od samego początku. Ból pleców minął, a nogi przestały puchnąć, cóż chcieć więcej :) Biorąc pod uwagę fakt, że naprawdę próbowaliśmy wiele różnych krzeseł, foteli ergonomicznych, klęcznika czy piłki, możliwość siedzenia w niskich pozycjach, czyli rozciąganie i rozluźnianie dolnego odcinka pleców zrobiło swoje.

Osobiście chcielibyśmy, aby korzystanie z naszego krzesła oprócz wzmocnienia ciała pomogło również w otwieraniu się na świat. Brak oparcia, podłokietników i jednocześnie możliwość siedzenia w pracy jak dziecko na podłodze daje ciału więcej przestrzeni i poczucie większej wolności, niż na tradycyjnym krześle, które otulając nas z każdej strony, w pewnym sensie tak naprawdę nas ogranicza.

Dlatego krzesło ortopedyczne Dragonfly osobiście kojarzy się nam również ze zmianą z ograniczonego do otwartego myślenia.  Tak jak nasze odczuwanie ma wpływ na nasze ciało,  tak i ciało ma wpływ na nasze samopoczucie psychiczne. Myślę, że warto się nad tym tematem zastanowić. Jeżeli siedzisz teraz na swoim wygodnym krześle biurowym, zastanów się czy możesz poczuć sie w nim wolny, otworzyć swoje skrzydła wyobraźni i tworzyć piękne rzeczy ? 

Zmiany często są trudne, ponieważ związane są z wyjściem ze swojej strefy komfortu, i tak na naszym krześle początki też bywają nie łatwe. Ale warto, dla ciała i dla duszy :)

Po wielu godzinach pracy, próbach i testach mamy w końcu produkt który może poprawić jakość naszego życia. 

Wszystkiego dobrego !!

Basia i Tomek

 

 

 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl