Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły

FAQ

FAQs

Jaki rozmiar krzesła wybrać ?

Aktualnie posiadamy dwa rozmiary: standardowy i duży.

1. Standardowy - szerokość siedziska większego (gdzie kładziemy nogi) wynosi 60 cm

2. Duży - szerokość siedziska większego wynosi 77 cm

Oba rozmiary różnią się nieznacznie kształtem (podstawa niebieska odzwierciedla rozmiar standardowy; podstawa zielona - rozmiar duży). Oba krzesła dają taką samą możliwość siedzenia we wszystkich niskich pozycjach. Rozmiar duży daje większą swobodę ruchu, natomiast rozmiar normalny jest bardziej poręczny dla biurek o szerokości mniejszej niż 90 cm. Dla większych osób polecamy rozmiar duży.

DragonflyChair - wymiary siedzisk

 

 

Dla kogo przeznaczone jest krzesło Dragonfly?

Idealna sytuacja to utrzymanie solidnej i giętkiej postawy ciała od najmłodszych lat, dlatego nasze krzesło polecane jest również dla dzieci, które opanowały umiejętność siedzenia bez oparcia, na obrotowym krześle. Przejście z normalnego krzesła na krzesło Dragonfly może trochę potrwać u dorosłych, ponieważ ciało traci swoją elastyczność i siłę proporcjonalnie do długości siedzenia na tradycyjnym krześle. Oczywiście rezultaty są tego warte, gdyż częsta zmiana pozycji oraz aktywne siedzenie w pozycjach „niskich” pomaga w zachowaniu zdrowego kręgosłupa.

*Osoby z dysfunkcją/urazem w obrębie kręgosłupa czy dolnej części ciała (miednica, biodra, kończyny dolne), powinny upewnić się, że mogą siedzieć w pozycjach tzw. „niskich” (wskazana jest konsultacja z fizjoterapeutą/ortopedą).

Jak zadbać o czystość obicia siedzisk ?

Większość zabrudzeń zachowuje się tak, że pozostaje na powierzchni w formie kropelek, które można łatwo wyczyścić, strzepując szmatką zwilżoną wodą lub przy większych zabrudzeniach stosując nieinwazyjne środki czyszczące na bazie wody. W sytuacji, gdy stosujemy środki czyszczące, należy zwilżoną nimi szmatkę przyłożyć do zabrudzonego miejsca, poczekać 2-3 minuty, po czym delikatnie potrzeć kolistymi ruchami do momentu, kiedy plama zniknie. Następnie należy zostawić plamę do samodzielnego wyschnięcia. Nie wolno stosować suszarki w celu przyspieszenia wyschnięcia. Kiedy mokre miejsce wyschnie, miękką szczoteczką delikatnie podnosimy włos na tkaninie.

Jakie jest maksymalne obciążenie krzesła ?

Maksymalne obciążenie krzesła wynosi 105 kg.

 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl