FAQ

FAQs

Jaki rozmiar krzesła wybrać ?

Aktualnie posiadamy dwa rozmiary: standardowy i duży.

  1. Standardowy - szerokość siedziska większego (gdzie kładziemy nogi) wynosi 60 cm
  2. Duży - szerokość siedziska większego wynosi 77 cm

Oba rozmiary krzesła dają taką samą możliwość siedzenia we wszystkich niskich pozycjach. Rozmiar duży daje większą swobodę ruchu, natomiast rozmiar standardowy jest bardziej poręczny dla biurek o szerokości mniejszej niż 90 cm. Dla większych osób polecamy rozmiar duży. Rozmiar standardowy jest przeznaczony dla ludzi, którzy noszą ciuchy w rozmiarach XS-L, a rozmiar duży będzie wygodniejszy dla osób od rozmiarówki L/XL i wyżej.

 

Wersja ClassicDragonflyChair - wymiary siedzisk

 Wersja Comfort 

Dragonfly Comfort_size

 

Dla kogo przeznaczone jest krzesło Dragonfly?

Idealna sytuacja to utrzymanie solidnej i giętkiej postawy ciała od najmłodszych lat, dlatego nasze krzesło polecane jest również dla dzieci, które opanowały umiejętność siedzenia bez oparcia, na obrotowym krześle. Przejście z normalnego krzesła na krzesło Dragonfly może trochę potrwać u dorosłych, ponieważ ciało traci swoją elastyczność i siłę proporcjonalnie do długości siedzenia na tradycyjnym krześle. Oczywiście rezultaty są tego warte, gdyż częsta zmiana pozycji oraz aktywne siedzenie w pozycjach „niskich” pomaga w zachowaniu zdrowego kręgosłupa.

*Osoby z dysfunkcją/urazem w obrębie kręgosłupa czy dolnej części ciała (miednica, biodra, kończyny dolne), powinny upewnić się, że mogą siedzieć w pozycjach tzw. „niskich” (wskazana jest konsultacja z fizjoterapeutą/ortopedą).

Jak zadbać o czystość obicia siedzisk ?

Większość zabrudzeń zachowuje się tak, że pozostaje na powierzchni w formie kropelek, które można łatwo wyczyścić, strzepując szmatką zwilżoną wodą lub przy większych zabrudzeniach stosując nieinwazyjne środki czyszczące na bazie wody. W sytuacji, gdy stosujemy środki czyszczące, należy zwilżoną nimi szmatkę przyłożyć do zabrudzonego miejsca, poczekać 2-3 minuty, po czym delikatnie potrzeć kolistymi ruchami do momentu, kiedy plama zniknie. Następnie należy zostawić plamę do samodzielnego wyschnięcia. Nie wolno stosować suszarki w celu przyspieszenia wyschnięcia. Kiedy mokre miejsce wyschnie, miękką szczoteczką delikatnie podnosimy włos na tkaninie.

Jakie jest maksymalne obciążenie krzesła ?

Maksymalne obciążenie krzesła wynosi 110 kg.

Czy wystawiamy fakturę VAT ?

Tak.

Jak długo trwa okres gwarancji ?

Dwa lata.

Gdzie mogę zobaczyć i usiąść na krześle Dragonfly?

  • Józefosław (pod Warszawą), ul. Prowansji 10F. Tel. kontaktowy: 607957882
  • Warszawa, Pilates Terapeutyczny, ul. Wilcza 71/4. Tel. kontaktowy: 502274535
  • Masażownia we Wrocławiu, Plac Bema 2/3. Tel. kontaktowy: 696909701
  • Studio Masażu w Poznaniu, Dzielnica Łazarz/Górczyn. Tel. kontaktowy: 666669537
  • Pilatesownia, ul. Ignacego Łukasiewicza 37A, 35-604 Rzeszów. Tel. kontaktowy: 503086887

 

 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl