Krzesło ortopedyczne

DragonflyChair to siedzisko, które stanowi pewną nowość dla ludzi, a jednocześnie proponuje coś bardzo starego, coś co towarzyszyło nam od zarania dziejów - siedzenie w niskich pozycjach, jak na ziemi. To przypomnienie tego co służyło nam przez wieki, aczkolwiek bardziej dopasowane do rzeczywistości, gdzie zorganizowana przestrzeń do pracy typu biurko jest niezbędna.

Trudno jednym słowem opisać nasze siedzisko. Na pewno jest to coś więcej niż krzesło ergonomiczne czy krzesło do jogi. Pomaga nie tylko przy bólach kręgosłupa, ale zapobiega również problemom z biodrami czy kolanami. To ręcznie robione w Polsce siedzisko wspiera miednicę, jak krzesło - piłka, pozostawia ją w ruchu, podczas gdy Twoje nogi odkrywają różne możliwości siedzenia, dzięki czemu nie puchną. To tak jakbyś siedział i jednocześnie ćwiczył przy biurku. 

Obecnie produkujemy dwie wersje krzesła Dragonfly: Classic i Comfort. 

 
Wersja Comfort:
✅ możliwość zmiany wysokości górnego siedziska podczas siedzenia na krześle, gdyż jest zamontowane na nie-obrotowym siłowniku
✅ montaż górnego siedziska na mechanizmie przechyłowym, dzięki czemu siedzisko to dopasowuje się i podąża za ruchem Twojego ciała. Siedzisko górne przechyla się na boki tylko podczas kołysania czy zmiany pozycji (ruch jest bardzo delikatny, nie wymaga ciągłego napięcia ciała jak siedzenie na piłce)
 
Wersja Classic:
✅ regulacja wysokości siedziska górnego (zamontowanego na profilu) wymaga zejścia z krzesła i odkręcenia pokręteł blokujących
✅ możliwość ustawienia górnego siedziska w poprzek, dzięki czemu siad po japońsku jest wygodniejszy (w wersji Comfort siedzisko górne jest bardziej wyprofilowane z tyłu, żeby było wygodniej).
 
W obu wersjach wysokość siedziska dolnego reguluje się za pomocą siłownika, bez konieczności schodzenia z krzesła.
Wersję Comfort polecamy szczególnie osobom, które mają już problemy z kręgosłupem, biodrami czy kolanami. Przede wszystkim ze względu na amortyzację górnego siedziska i łatwość szybkiego dopasowania jego wysokości do możliwości ciała (np. w siadzie skrzyżnym wygodniej dla kręgosłupa jest gdy siedzisko górne jest niżej; w klęku czasami może być wygodniej dla kolan gdy ustawimy je trochę wyżej). Gdy słuchamy swojego ciała, będziemy wiedzieć jak odpowiednio manewrować wysokością siedziska, aby było wygodnie. Wersja Comfort będzie też wygodniejsza dla osób w wrażliwym ciałem, ze względu na amortyzację siedziska górnego.
Jeśli organizm jest rozciągnięty i bez dużych ograniczeń ruchowych, to wersja Classic jak najbardziej się sprawdzi.
Obie wersje dają takie same możliowści aktywnego siedzenia, czyli po prostu wiercenia się przy biurku.

Zakończ dzień pracy z lekkim ciałem, gotowy na przyjemności czekające w zaciszu domowym :)

 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl